kde

Pěstování:

láčkovky snášejí větší spektrum různých podmínek. Lehko dostupní kříženci (např.: N. × 'Mixta' [= northiana × maxima], N. × 'Ventrata' [= alata × ventricosa], ...) se dají pěstovat volně v bytě (např.: na okenním parapetu nebo zavěšené někde na lustru či stropě). Vzácnější druhy (např.: N. talangensis, N. hamata, N. inermis, N. insignis, ...) mají své určité požadavky, bez nichž by jej nešlo pěstovat. - 1) světlo: láčkovky jsou na světlo téměř nenáročné, ale za to nemají ve zvyku být bez světla celou naši mírnou zimu. Měly by se přisvětlovat asi 12 hodin denně a to rozptýleným světlem, nikoliv slunečním (v zimě je sluníčko velmi ostré, celé rostliny by slunce mohlo popálit až zcela zahubit). - 2) teplota: tento rod by se dal rozdělit na nížinné [lowland], ze středních poloh [intermediate] a vysokohorské [highland]. Nížinné Celý článek Nepenthes-pestovani

kde

Láčkovky v přírodě stále ještě rostou od Madagaskaru a Indii až k severní Austrálii, Nové Kaledonii a Filipínám. Nejvíce druhů můžeme nalézt na Borneu, Sumatře a v Malajsii, na plážích, v tropických mlžných lesích nebo studených vrších bičovaných větrem. Některé druhy mají rády silné slunce, jiné stín. Jelikož existuje okolo 100 druhů a asi třikrát tolik kultivarů a hybridů, určitě se najde láčkovka, kterou upěstujete taky. Nejjednodušší na pěstování se jeví hybridy jako N. x Superba, N. x Mixta a N. x Ventrata, které jsou skutečně odolné a toleratní k pěstitelským chybám.
Kde láčkovku sehnat? Tak můžete zkusit třeba napsat komentář pod tento článek a možná pro vás budu mít nějakou navíc. Obecně je trochu problém sehnat nepenthes v obchodě, takže nejčastěji si ji přinesete jako řízek od známého.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image

O úroveň výš

:: kde ::
Novinky

...

Vybrané foto

Nepenethes - kde,kde na Nepenthes.cz - láčkovky (nepenthes) a jiné masožravé rostliny - ukázky fotek